Cookie Consent by Free Privacy Policy website


Ubytování Slaný

Pro výběr ubytování ve Slaném doporučuji prověřený server www.booking.com, jeho největší výhodou jsou především reference předchozích ubytovaných, takže skutečně víte, jak kvalitní ubytování bude. Celý web je navíc kompletně v češtině, přehledný a nabízí zpravidla výhodnější ceny než konkurence. Pro ubytování ve Slaném pomocí Booking využijte formulář níže.

Hledat hotely

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar

Slaný je bývalé královské město nedaleko Prahy. Jeho dominantou je Slánská hora, odkud se nabízejí působivé pohledy přímo na Slaný.

ubytování Slaný Slaný

Tip ve Slaném

U vesnice Klobouky nedaleko Slaného se na poli tyčí tři a půl metru vysoký pískovcový menhir. Svou velikostí je největší v Čechách. Tomuto menhiru se říká Pastýř, pravděpodobně proto, že dle legendy měl kolem sebe bezpočet dalších menších menhirů. Ty však údajně měli ustoupit orbě. Pro místní je menhir velmi významný. Důkazem byl rok 1852, kdy byl Pastýř za silné bouře povalen. Za obrovského úsilí místních obyvatel se jej podařilo vrátit na původní místo ve vzpřímené pozici. Menhir není úplně jednoduché nalézt, nachází se na poli asi 100 metrů od cesty směrem z Klobouků do Telců.Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy