Cookie Consent by Free Privacy Policy website


Ubytování Benátky nad Jizerou

Pro výběr ubytování v Benátkách nad Jizerou doporučuji prověřený server www.booking.com, jeho největší výhodou jsou především reference předchozích ubytovaných, takže skutečně víte, jak kvalitní ubytování bude. Celý web je navíc kompletně v češtině, přehledný a nabízí zpravidla výhodnější ceny než konkurence. Pro ubytování v Benátkách pomocí Booking využijte formulář níže.

Hledat hotely

Datum příjezdu

calendar

Datum odjezdu

calendar

Benátky nad Jizerou jsou malé městečko nedaleko Mladé Boleslavi. Hlavní dominantou města je zámek, ve kterém sídlí muzeum hraček. Mezi nejstarší dochovanou část Benátek patří hrad Dražice, ze kterého však zbyly pouze ruiny.

ubytování Benátky nad Jizerou Benátky nad Jizerou

Tip v Benátkách nad Jizerou

Muzeum historických hraček, sídlící v areálu místního zámku, se může pochlubit vůbec největším počtem exponátů v tomto oboru v České republice. K vidění jsou zde hračky pocházející až z roku 1860. Nejpočetněji jsou zastoupeny hračky evropského původu, ale pár exemplářů je také z Asie nebo Severní Ameriky. Z obrovského počtu hraček jmenujme především nejrůznější autíčka, parní strojky, koníčky, vláčky, panenky a jiné. Zajímavostí je pak více 40 druhů dětských šicích strojů. Zajímavé jsou také do nejmenšího detailu propracované domečky pro panenky. Některé pocházejí až z Japonska. Kluky jistě zaujme velké vlakové kolejiště.Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy