Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Ubytování Mělník

Pro výběr ubytování v Mělníku doporučuji prověřený server www.booking.com, jeho největší výhodou jsou především reference předchozích ubytovaných, takže skutečně víte, jak kvalitní ubytování bude. Celý web je navíc kompletně v češtině, přehledný a nabízí zpravidla výhodnější ceny než konkurence. Pro ubytování v Mělníku pomocí Booking využijte formulář níže.

Mělník je malé středočeské město, které leží asi 30 kilometrů od Prahy. Známé je především díky nedalekému soutoku Labe a Vltavy.

ubytování Mělník Mělník

Tip v Mělníku

V centru Mělníku se nachází pozoruhodný podzemní systém chodeb. Ten byl postupně budován již od konce 13. století. Téměř každý dům v centru měl do tohoto labyrintu vlastní přístup. Jednotlivé stavby tak byly propojeny v hloubce 8 - 10 metrů pod zemí. Dnes je propojení značně nedokonalé, díky značným závalům a častým zazděním byla mnoha cest znepřístupněna. Další zajímavostí, která je součástí podzemního komplexu, je 54 metrů hluboká studna. Ta byla vybudována společně se vznikem města jako tehdejší jediný zdroj pitné vody ve městě. Výška vodního sloupce je více než 7 metrů. Se svou šířkou 4,5 metru se jedná o nejširší studnu v České republice.Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy